Hodnocení

     
15.10.2011 Liberecký pohár 2011 Česká Lípa Start většiny závodníků včetně nováčků. Turnaj ukázal, že bude nutné přidat na tréninkové píli a že bez většího nasazení v tréninku se nemáme šanci prosadit na lepší umístění. Většina nováčků se s trémou vyrovnala, snad získané zkušenosti pomohou.
8.10.2011 Shotokan Cup 2011 Kostelec nad Orlicí Turnaje se zúčastnilo sedm závodníků. V kata mladších žáků nižších technických stupňů vybojoval zlato Martin Pech a bronz Jakub Pečenka. Premiéru si odbyl Pepik Bulíř. V kata dorostenců zvítězil Filip Vít, Erik Stojka smolně prohrál 1:2 v prvním kole, předvedl ale slušný výkon. V kumite získal bronz Filip Vít mezi dorostenci, když ho v semifinále poškodili rozhodčí. Jakub Riedl skončil pátý, když se do závodního tempa dostal pouze v jednom zápase ze čtyř, které absolvoval. Smůlu si vybral Honza Bulíř, když se v prvním kole vyfauloval a v opravách těsně prohrál. Oba starší žáci musí více závodit a v rámci tréninku zlepšit hlavně ofenzivu. Bez zisku bodů se vítězit nedá.
18.12.2010 Vánoční pohár talentů - Ústí n/L Jakub Pečenka zvítězil mezi devítiletými bílými pásy a prokázal veliké zlepšení. Gratulujeme, když se vydrží zlepšovat bude sbírat další úspěchy
4.12.2010 M ČR dorostu - Hodonín Filip Vít překvapivě plně zabodoval v kata dorostu i kumite do 52 kg a vybojoval další dva tituly Mistra ČR. V roce 2011 se tak může zúčastnit ME EKF dorostu. GRATULUJEME !
27.11.2010 Funakoshi Cup

Česká Lípa

Na posledním letošním otevřeném turnaji Funakoshi Cupu v České Lípě se představilo třináct závodníků a předvedli solidní výkony. Stříbro vybojoval v kata žáků 13-14 let Erich Stojka. Těsně za medailemi na nepopulárních pátých místech skončil Martin Pech mezi téměř čtyřicítkou osmiletých, Jakub Pečenka se dostal mezi prvních šestnáct. Mezi žáky 9-10 let prošel Martin Macháček mezi čtyřiapadesáti startujícími mezi šestnáct. V kata žáků 11-12 let se mezi osm nejlepších probojoval Jakub Riedl, mezi šestnáct Jan Bulíř, přičemž v této kategorii startovalo 48 závodníků. Potěšily i výkony tří dvojic v soutěžích kata duo. Mladší žáci Pech s Pečenkou porazili pražský tým Gojukan, ale pak těsně prohráli s SKM Bílina a v opravách s Ústeckým týmem. Sedmé místo z čtrnácti klubů je ale příjemným překvapením. Výborně si vedli i dva páry starších žáků Macháček s Riedlem a Bulíř s Krátkým. Prvně jmenovaní se probojovali mezi osmnácti dvojicemi až do semifinále, kde ale prohráli a nezvítězili ani v boji o bronz. Druhý tým měl o trochu těžší los a nepodařilo se jim vyhrát ani v jednom ze dvou duelů. I tak každé cvičení navíc na turnaji je vynikající průpravou. Všem, kteří startovali děkuji za dobrou reprezentaci klubu a věřím, že společně ještě přidáme v přípravě, abychom v příštím roce dosahovali ještě lepších výsledků.

25.9.2010 Memoriál M.Šianského Louny

Vzorně reprezentovali - Filip Vít (1.místa v kata i kumite),

Erich Stojka 2.místo kata,

Kateřina Hošková a Michal Cimbora bronz v kata.

Snahu a nasazení prokázali i ostatní - zlepšil se výrazně Tomáš Kratochvíl.

19.6.2010

Přebory Středočeského svazu karate 2010

Účast z oddílu byla nejpočetnější v tomto roce a je velmi dobře, že se oddíl prezentoval takto početnou výpravou. Škoda, že se někteří další nemohli zúčastnit vzhledem ke svým "školním" povinnostem. Mezi osmiletými konečně výborně bodoval Martin Pech, který si připsal tři vítězství, jen těsnou prohrou 1:2 zůstal za bronzem a vybojoval krásné páté místo. Koščík, Beneš a ani Kratochvíl sice eliminacemi do dalších kol neprošli, ale odvedli dobré výkony. Je třeba zapracovat na stabilitě postojů a zbavit se trémy. Svůj "křest ohněm" zažila Kateřina Lazaresku, v jejím případě ale i v případě Veroniky Paulové mezi staršími děvčaty bylo znatelné, že jsou na prvním turnaji. Obě děvčata se zlepšují a po prázdninách už určitě budou trému zvládat lépe. Verča Dokázala v opravách zabojovat a zůstala těsně za bronzem na pátém místě. Výborně si vedli nízké technické stupně ve starších žácích. Nejlépe si vedl Honza Paul, kterého nejen podle mého názoru v semifinále poškodili rozhodčí a nakonec obsadil nepopulární páté místo. Sedmý skončil Jakub Riedl. Mezi osm nejlepších postoupil i Martin Macháček, který ale smolně nepostoupil do oprav. Postup do první šestnáctky si také vybojovali Križanec a Stojka.

Výborně si vedli závodníci v oficiálních kategoriích, a i když to mezi jednotlivci takzvaně necinklo, byli vidět. Jakub Riedl obsadil 7.místo mezi mladšími žáky. Honza Paul a Honza Bulíř skončili pátí mezi staršími, kde se na výsledku podepsala menší znalost vyšších kata. Bulíř navíc zbytečně šel v boji o bronz do rizika s mistrovskou kata a připravil se o jasný bronz. Nicméně výkony obou starších žáků chválím a kdyby obdobně přistupovali k nasazení v tréninku, byly by výsledky ještě lepší. Mezi dorostenci jasně dominoval Filip Vít. Nedal nikomu šanci a jasně v tréninkovém tempu zvítězil. Další medaile v kata přidal Mareš st. mezi muži bronz a mezi "veterány" stříbro. Potěšil start dvou relativně narychlo vytvořených týmů žáků. V silné konkurenci se naše dvě družstva neztratila a obě sahala po medaili. Bronz si vybojovalo družstvo ve složení Krátký, Bulíř a Paul. Druhý tým prohrál v boji o bronz, kde nedopatření rozhodčí povolil soupeřům opakování stejné kata, přičemž naše družstvo ctilo literu daných pravidel a předvedlo druhou, ne tak vytrénovanou sestavu. Nemusíte ale být zklamaní, odvedli jste výbornou práci a páté místo ze třinácti týmů je výborný výsledek.  Všem katařům patří poděkování za vzornou reprezentaci.

V kumite všichni naši závodníci dosáhli na zlato. Filip Vít mezi dorostenci do 52 kg nedal opět nikomu šanci a s přehledem zvítězil. Mezi juniory výborně bojoval Aleš Suchý a i když zvítězil až na praporky, bojoval s maximálním nasazením. Víme na čem musíme zapracovat. Skvěle si vedl také Láďa Mareš ml. Tak jako vloni přišel, zabojoval a zvítězil. Mezi muži do 75 kg všem jasně dominoval a s přehledem vybojoval další krajský titul. Možná jen škoda, že potencionální "kumiťáci" nezůstávají na turnajích a alespoň chvíli se nepodívají na zápasy svých "služebně starších" kolegů, od kterých se mohou mnohé učit. Pánové máte v klubu špičkové závodníky, nechte se jejich výkony inspirovat. Málokterý závodník může trénovat s Mistry republiky a reprezentanty.

15.5.2010

Wakizashi Cup - Nymburk

Zúčastnilo se 16 závodníků z oddílu, což je v poslední době největší účast. Moc děkuji všem, že se do nedalekého Nymburka vydali a snažili se získat první zkušenosti na velkém turnaji. Celková účast asi čtyř stovek  závodníků byla dost ostrým startem. Děkuji také rodičům, že své děti doprovodili na závody. To, že se většině nováčků nikterak nedařilo, vůbec neberte jako zklamání. V konkurenci čtyřicítky závodníků v kata mladších žáků, ale i v dalších kategoriích šlo o to, zkusit si prostředí turnaje, boj s trémou a hlavně sami se sebou. Z dlouholeté praxe vím, že jedny závody vydají za několik tréninků, i když si závodník odcvičí třeba jen jedno kolo. Sami závodníci se snad přesvědčili o tom, že je to jiné a že jen maximální práce na tréninku je připraví na dobrý výkon v ostrém startu na závodech. U většiny se tréma projevila zejména v tom, že chtěli mít svoje cvičení rychle za sebou, proto se nevěnovali technikám a na zápasišti příliš pospíchali. U všech je třeba zapracovat na stabilitě a pevnosti postojů.

  Martin Beneš Své vystoupení zvládnul dobře, ale máme na čem pracovat. Musíme se zbavit trémy, víc si věřit a nenechat se rozhodit z nějaké překážky. Všechno se Martine zvládne, jsme bojovníci a karate je boj. Prohra 0:3 v prvním kole, zbytečně uspěchané cvičení, musíme zapracovat i na technikách. CHVÁLÍM ALE MUSÍME PŘIDAT!!!
  Michal Cimbora Vysoké postoje a hlavně problémy se sevřením ruky. Rytmus a v opravném zápase chybělo nasazení, Když naplno, tak naplno Michale!!!    MUSÍME VÍC ZAMAKAT V NASAZENÍ
  Kateřina Hošková Kačko cvičíš dobře, máš na to se zlepšovat. Jde jen o to nebát se jezdit na závody a pracovat na sobě. Od následujícího tréninku budeš cvičit v první řadě a ne v poslední. Rozhodně jsi odcvičila pěkně a 1:2 mohlo být klidně 2:1. Doporučuji start na více závodech, naučíš se "plavat" rychleji a dobře, neboj. Bylo by dobře, kdybys jela i do Prahy 6.6. a pak do Kladna 19.6. Dopravu zajistíme.  CHVÁLÍM BYLO TO VÝBORNÉ
  Dennis Koros Dennis odcvičil v mezích svých možností a možná i lépe než na tréninku. To žes prohrál neber jako zklamání, v minisouboji Pečenka, Machač, Koros, Uhlíř jsi byl určitě nejlepší. Chce to přidat na tréninku a nebudeš bez šancí i na závodech. Určitě by bylo super, kdybys jel na další a všichni jedeme do Kladna, to je mistrovství kraje a tam prostě musíme všichni!!! CHVÁLÍM, VÝKON VÝBORNÝ !!!
  Michal Koščík Michale musíme zase víc přidat v tréninkovém úsilí. Máme před sebou hodně práce, snížit a zpevnit postoje, zlepšit rytmus kata. Za dva týdny zkoušky na žlutý pás a pak příprava na kumite. Teď se ale do prázdnin zaměříme ještě hodně na kata. STANDARDNÍ VÝKON, ALE MÁŠ NA VÍC.
  Kateřina Koubová Po jedenácti hodinách čekání se blbě zápasí, to chápu. První utkání s Kašparovou jsme nezvládli, ale jsem rád, že ses nechala vyprovokovat k boji o bronz. I když jsi prohrávala, dokázala ses probudit a bojovat. Umíš to, jen nechytat móresy své tréninkové kolegyně. Pracovat na opravě postoje, pravá ruka a bok dopředu, dát dohromady pravé mawashi na záda, tam je rezerva.  CHVÁLÍM - BRONZ ŽENY DO 50 KG
  André Križanec Už druhé závody, bylo to znát, i když prohrál výkon byl solidní. Je tam znatelné zlepšení jen na tréninku tolik nekoukat kolem a zaměřit se na svojí práci. Ruce už se tolik nepletou, kvalitativní zlepšení tam rozhodně je. CHVÁLÍM VYSTOUPENÍ SE MI LÍBILO.
  Jakub Machač Kubíku máme před sebou ještě hodně práce. Na tréninku musíš makat tak, jako když jsme tam v pondělí zůstali chvíli sami. Musíš sám chtít pracovat, karate je dřina a každý musí na sobě moc pracovat. Musíme zlepšit postoje, techniky - ta pravá ruka v boku je pořád špatná !!! - na závodech to bylo moc odběhané. ZA POSLEDNÍ TÝDEN CHVÁLÍM ZLEPŠENÍ ALE NESMÍŠ POLEVIT.
  Martin Macháček V Martinovi je určitě ještě dost velká rezerva. Prošel do osmičky a v opravách ho vyřadili rozhodčí, když byl lepší než jeho soupeř. Z prohry 1:2 a tedy 7.místa si nic nedělej. Paradoxně na závodech cvičíš lépe než na tréninku. CHVÁLÍM - NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ V KATA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 7.MÍSTO !!!
  Jakub Pečenka S jmenovcem Machačem musíte míň prokecat a víc procvičit kluci. Oba se musíte motivovat ke zlepšování své výkonnosti. Tréma dělá své, větší úsilí na tréninku by ale mohlo přinést i lepší výkon na závodech. Věřím, že ses dobře koukal na ostatní závodníky a vzal si příklad, jak se cvičí. CHVÁLÍM ZÁJEM O ZÁVODY, ALE MÁME CO ZLEPŠOVAT
  Martin Pech Martin měl zase trochu smůlu. Technicky jeden z nejlepších mezi našimi nováčky, musíme zapracovat na důrazu a rytmu kata, zejména také na posledních čtyřech technikách. Smolná prohra 1:2, ale chce to vytrvat a získávat zkušenosti a jistotu v dalších závodech. MOC CHVÁLÍM - JEDEN Z NEJLEPŠÍCH VÝKONŮ !!!
  Jakub Riedl Jakub odcvičil podle svých možností, smůla na soupeře, který byl dobrý a prohrál v semifinále, čímž tě nedostal do opravných bojů. Do prázdnin také trochu opustíme kumite a budeme ještě pracovat na kata tak, abychom měli šanci být na špici na KP v Kladně. Od podzimu již budeme směřovat ke kumite. CHVÁLÍM VÝKON BYL DOBRÝ.
  Erik Stojka Musíme zapracovat na boji s trémou. Snížit postoje, posílit nohy, víc hrdosti, Technicky na to máš, i když už musíš cvičit mezi staršími žáky máš na to se zlepšovat. CHVÁLÍM ALE MÁME SE V ČEM ZLEPŠOVAT.
  Michal Uhlíř Tréma tě Michale dostala úplně moc. Základ je postoj, pata se nesmí zvedat, nechodíme přes špičku. Zlepšíme dýchání a nebudeme se zvedat jako při tanci. KATA je boj, tak to musíme ukázat. To ale platí pro všechny, nejenom pro tebe. Byla to první zkouška ohněm, ale tím, že rychle sestavu proběhneš ničemu neprospěješ. CHVÁLÍM ZA TO ŽE SES ODHODLAL CVIČIT A BOJOVAT S TRÉMOU.
  Flip Vít Fíla opět předvedl, že je výkonnostně zcela jinde než my ostatní, ale to by nás mělo motivovat k tomu ho dohnat. V kata takticky i technicky většina věcí zvládnuta super, u Kanku-Dai je třeba se s ní víc sžít, začátek byl vlažný a nepřesvědčivý. Drobnosti jsme si řekli přímo. KATA starší žáci - 1.místo !!!!

Kumite výborně taktický výkon, ve finále trochu nespokojenost s levým mawashi, ale jinak perfektní výkon a znovu neporažený. KUITE do 39 kg - 1.místo !!!

CHVÁLÍM !!!