Devátá Vánoční cena byla rekordním svátkem karatistů

 

 

            Rekordní počet závodníků přilákal do sportovní haly Auto Škody na start již devátý ročník Vánoční ceny Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR – Mladé Boleslavi v karate mládeže. Na čtyřech zápasištích se v průběhu poslední listopadové soboty představilo celkem rekordních 420 žáků a dorostenců z padesáti oddílů z celé České republiky a také čtyř špičkových klubů ze Slovenska. V soutěžích, nad nimiž převzal záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl, byly k vidění velmi zajímavé zápasy a to jak v podání české tak i slovenské mládežnické karatistické špičky. 

            Devátý ročník Vánoční ceny proběhl i za velmi vysokého počtu startujících velice svižně bez časových prodlev a pořádající nejstarší oddíl karate na Mladoboleslavsku sklízel množství velice kladných hodnocení této soutěže a to jak ze strany zástupců zúčastněných klubů včetně slovenských, tak i ze strany rozhodčích a přítomných představitelů Českého svazu karate.

            Na tomto místě se sluší poděkovat všem partnerům Vánoční ceny, kterými kromě již zmiňovaných byla také města Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou a Bělá pod Bezdězem. Na soutěži se podíleli také Česká pojišťovna a.s., Všeobecná zdravotní pojišťovna, Bospor Mladá Boleslav, Zlatnictví M+J, obchodní centrum Olympia, Volfova mladoboleslavská sodovkárna, Koutkovo květinářství, firmy Kaze a Kamikaze distributoři sportovního vybavení pro karate i další bojová umění. Dík pořadatelů směřuje také k mediálním partnerům soutěže jimiž bylo rádio Jizera a také Boleslavský deník.

            V nabitém sportovním programu se našel čas i pro hudební vystoupení Natálky Kocábové a Michala Kozelky, představitelů hlavních rolí muzikálu Starci na chmelu. Jejich účast v doprovodném programu nebyla náhodná, neboť svými písničkami přijeli podpořit sbírku pro nadační fond Kapka naděje.

Nechyběla tradiční tombola jejíž výtěžek byl také určen pro Kapku naděje i mini dražba několika zajímavých suvenýrů věnovaných zajímavými osobnostmi. Natálka Kocábová nechala vydražit svou knížku básní „Slyšíš mně?“ z vyvolávací ceny se finanční příspěvek vyšplhal až na částku téměř dva tisíce korun. Do dražby dále věnovali kimona a chrániče mistryně Evropy v kata žen Petra Nová a stříbrní medailisté z evropského šampionátu kadetů a juniorů Petra Peceková a Jan Kalamen. Po několika licitacích tak do sbírky přibylo dalších téměř čtyři a půl tisíce korun, přičemž zajímavé suvenýry vydražili zástupci oddílů SK Kesl Ryu Praha, Sport Union Ústí nad Labem, Rapid Bratislava a domácí Auto Škoda Mladá Boleslav. Všem, kteří se aktivně do dražby zapojili, patří náš upřímný dík a zasloužený obdiv. Trenéři zmiňovaných klubů totiž prokázali, že na prvním místě je člověk a teprve na těch dalších peníze.

Před předáním symbolického šeku se na zápasišti představil také Matěj Šíma, mladý karatista ze severních Čech, který byl donedávna pacientem pražské motolské nemocnice, kde za pomoci právě Kapky naděje bojoval se zákeřnou leukémií a v současnosti se po léčbě pomalu zotavuje.

            Pořadatelé díky vydatné pomoci všech zúčastněných celkem pro Kapku naděje získali částku 13.800,- Kč. Šek z rukou hlavního pořadatele soutěže převzal MUDr. Pavel Boček – ředitel nadačního fondu a lékař fakultní nemocnice v Praze Motole.

            Devátý ročník Vánoční ceny Mladé Boleslavi je minulostí, ale už za rok by se v poslední listopadovou sobotu ve sportovní hale Auto Škody měli opět sejít nejlepší mladí karatisté z České republiky i Slovenska při jubilejním desátém pokračování největší soutěže v karate žactva a dorostu u nás. Věříme, že se všem zúčastněným precizně připravená soutěž líbila a že do města automobilů opět za rok přijedou.

 

                                                                                  Ladislav Mareš – ředitel soutěže